Women Top 10                 DOB           TIME

1. 43 Ceri Edwards 1978 Female Female 30-39 0:58:17,6  

 2. 3 Rebeccah Wassner 1975 Female Female 40-49 1:03:43,5  

 3. 36 Allie Day 1993 Female Female 20-29 1:07:46,0  

 4. 131 Maddi Webb 1993 Female Female 20-29 1:09:29,2  

 5. 113 Mara Silka 1994 Female Female 20-29 1:11:38,4   

 6. 63 Susan Harris 1965 Female Female 50-59` 1:15:41,1  

 7. 1 Jane Hansom 1969 Female Female 40-49 1:15:57,4  

 8. 130 Colleen Webb 1991 Female Female 20-29 1:17:02,0  

 9. 104 Patty Prouty 1955 Female Female 60-69 1:17:02,3  

 10. 16 Annee Blaum 1963 Female Female 50-59` 1:18:30,6  

 

MEN Top 10                 DOB           TIME

1. 39 Kevin Donlon 1978 Male Male 30-39 1:05:34,3  

 2. 72 Matthew Knapik 1993 Male Male 20-29 1:05:53,4  

 3. 55 Craig Franz 1953 Male Male 60-69 1:08:09,2  

 4. 124 Mike van Thielen 1971 Male Male 40-49 1:08:09,5  

 5. 32 Daniel Crease 1972 Male Male 40-49 1:08:32,5  

 6. 141 Paul Silka 1961 Male Male 50-59 1:08:38,5  

 7. 103 Billy Pritchard 1963 Male Male 50-59 1:10:14,0  

 8. 79 Nicolas Le Tulzo 1990 Male Male 20-29 1:11:14,2  

 9. 98 Vernon Osbourne 2001 Male JuniorM 16-19 1:11:48,5  

 10. 166 Peter Carr 1960 Male Male 50-59 1:13:38,2  

 

OVERALL RESULTS BY AGE GROUP

Youth M U-15                 DOB           TIME

 1. 45 Johnathan Edwards 2002 Male 1:19:49  

 2. 46 Joshua Edwards 2003 Male 1:22:49  

 3. 86 Luke Mcintyer 2008 Male 1:29:57  

 4. 8 Rio Armstrong 2009 Male 1:46:26  

 5. 115 Hrishikesh Srinivasan 2006 Male 2:24:17,  

 
Youth F U-15

 1. 47 Leah Edwards 2004 Female 1:28:25,3  

 2. 68 Jodie Howell 2003 Female 1:28:25,5  

 3. 78 Daniela Lascurain 2004 Female 1:29:48,2  

 4. 114 Alliana Spencer 2004 Female 1:44:05,4  

 5. 21 Natalja Boulting 2006 Female 1:58:38,6  

 6. 99 Amy Parker 2007 Female 1:59:03,0  

 7. 140 Evangeline Kanerr 2006 Female 2:13:35,3  

 8. 25 Raiya Bulbulia 2002 Female 2:24:13,1  

 

 Junior F 16-19

 1. 123 Kira van Thielen 2000 Female 1:44:08,6  

 

 Junior M 16-19

 1. 98 Vernon Osbourne 2001 Male 1:11:48,5  

 

 Male 20-29

 1. 72 Matthew Knapik 1993 Male 1:05:53,4  

 2. 79 Nicolas Le Tulzo 1990 Male 1:11:14,2  

 3. 152 Ninian Cameron-Blake 1989 Male 1:19:02,4  

 4. 91 Kevin Mihic 1990 Male 1:29:33,2  

 5. 145 Jared Sharza 1995 Male 1:33:20,3  

 6. 146 Derek van Houzen 1994 Male 1:40:26,5  

 7. 132 Richard Williams 1990 Male 1:44:15,1  

 8. 133 Yen-Ting Yen 1993 Male 2:18:59,1  

 9. 155 Jacob Stahl 1991 Male 2:50:10,4  

 

 Female 20-29

 1. 36 Allie Day 1993 Female 1:07:46,0  

 2. 131 Maddi Webb 1993 Female 1:09:29,2  

 3. 113 Mara Silka 1994 Female 1:11:38,4  

 4. 130 Colleen Webb 1991 Female 1:17:02,0  

 5. 129 Brigid Webb 1989 Female 1:19:49,4  

 6. 52 Michelle Fischl 1993 Female 1:23:05,1  

 7. 144 Emily Riddle 1992 Female 1:27:22,4  

 8. 117 Keala Stibbard 1994 Female 1:31:38,2  

 9. 149 Mary Parks 1991 Female 1:32:18,5  

 10. 70 Kassandra Kearns 1988 Female 1:44:23,1  

 11. 11 Chanel Baron 1990 Female 1:52:30,4  

 12. 50 Alexandra Ferguson 1996 Female 1:54:52,1  

 13. 64 Kiersten Hartrim 1991 Female 2:01:21,1  

 14. 153 Kayla Stahl 1993 Female 2:50:09,2  

 

 Male 30-39

 1. 39 Kevin Donlon 1978 Male 1:05:34,3  

 2. 26 William Carr 1979 Male 1:14:07,5  

 3. 30 Camille Cordeau 1980 Male 1:27:03,0  

 4. 31 Barry Crane 1978 Male 1:29:47,5  

 5. 148 John Geier 1979 Male 1:30:57,0  

 6. 134 Simon Zellner 1980 Male 1:32:24,5  

 7. 137 Nicholas Dupre 1986 Male 1:33:54,4  

 8. 15 Christian Beaudoin 1978 Male 1:49:00,0  

 9. 136 Matt Corcoran 1978 Male 1:53:43,1  

 10. 5 Chris Masley 1981 Male 1:56:07,1  

 11. 23 Suretse Bowry 1982 Male 1:57:40,0  

 12. 167 Ben Mcivor 1987 Male 2:21:41,3  

 13. 135 Julio Calderon 1982 Male 2:25:05,2  

 

 Female 30-39

 1. 43 Ceri Edwards 1978 Female 0:58:17,6   

 2. 54 Jill Fourie 1979 Female 1:24:27,4  

 3. 49 Sally Farnsworth 1987 Female 1:30:11,5  

 4. 119 Mare Ter Horst 1985 Female 1:36:35,4  

 5. 71 Olga Kislinskaya 1981 Female 1:41:56,0  

 6. 121 Marion Tyrrell 1980 Female 1:48:13,4  

 7. 6 Franziska Adkins 1983 Female 1:58:04,0  

 8. 80 Diane Lewis 1985 Female 2:16:05,5  

 9. 93 Lisa Mohrman 1979 Female 2:16:06,0  

 

 Male 40-49

 1. 124 Mike van Thielen 1971 Male 1:08:09,5  

 2. 32 Daniel Crease 1972 Male 1:08:32,5  

 3. 76 Daniel Kommel 1976 Male 1:17:20,0  

 4. 125 Adriano Vatta 1974 Male 1:24:08,0  

 5. 22 Justin Bowen 1977 Male 1:24:10,3  

 6. 94 Weston Moses 1971 Male 1:25:47,2  

 7. 60 Clay Gruenstein 1976 Male 1:26:55,0  

 8. 150 Jeff Palmer 1973 Male 1:30:56,3  

 9. 83 David Mcalvany 1974 Male 1:31:16,6  

 10. 44 Jason Edwards 1973 Male 1:35:18,1  

 11. 139 Marcus Machado 1976 Male 1:39:05,4  

 12. 56 Adam Gobat 1973 Male 1:39:27,4  

 13. 151 Chuck D'antonio 1973 Male 1:40:19,1  

 14. 92 Justin Mirval 1968 Male 1:46:21,0  

 15. 24 Dean Bruno 1970 Male 2:00:07,5  

 16. 20 Mark Boulting 1968 Male 2:02:19,2  

 17. 116 Christopher Stephens 1968 Male 2:27:51,4  

 

Female 40-49

1. 3 Rebeccah Wassner 1975 Female 1:03:43,5  

 2. 1 Jane Hansom 1969 Female 1:15:57,4  

 3. 73 Sarah Knox 1974 Female 1:19:10,1  

 4. 75 Marianna Koljubakin 1970 Female 1:20:26,3  

 5. 38 Sylvia Dohnert 1970 Female 1:34:53,1  

 6. 102 Ana Perales 1974 Female 1:49:51,4  

 7. 100 Fiona Parker 1974 Female 1:56:08,2  

 

Male 50-59

1. 141 Paul Silka 1961 Male 1:08:38,5  

 2. 103 Billy Pritchard 1963 Male 1:10:14,0  

 3. 166 Peter Carr 1960 Male 1:13:38,2  

 4. 29 William Corcoran 1961 Male 1:18:13,4  

 5. 111 Robert Sarussi 1962 Male 1:18:41,1  

 6. 88 Brian Mcmullen 1963 Male 1:19:49,2  

 7. 48 Dave Evans 1961 Male 1:20:07,0  

 8. 128 Brad Webb 1960 Male 1:21:22,2  

 9. 12 Ryan Bartsch 1966 Male 1:23:55,1  

 10. 89 Michael Meluskey 1962 Male 1:24:12,6  

 11. 97 Greg Nelson 1967 Male 1:29:16,5  

 12. 37 Joseph Demattia 1967 Male 1:30:23,6  

 13. 62 Roger Hancock 1961 Male 1:30:47,4  

 14. 110 Richard Scott Sarno 1966 Male 1:32:38,1  

 15. 96 James Nehmer 1961 Male 1:34:43,1  

 16. 34 Richard Croydon 1958 Male 1:34:51,3  

 17. 35 David Dabertin 1962 Male 1:34:54,1  

 18. 107 Andrew Robins 1962 Male 1:35:50,0  

 19. 87 Garth Mcintyre 1967 Male 1:36:55,5  

 20. 2 Timothy Nokes 1962 Male 1:40:17,5  

 21. 112 Mark Schein 1966 Male 1:41:42,0  

 22. 127 Peter Wall 1959 Male 1:41:55,4  

 23. 40 Rafael Dubois 1967 Male 1:46:36,2  

 24. 118 Mark Teeger 1958 Male 1:47:38,5  

 25. 57 Terry Godshall 1967 Male 1:47:55,4  

 26. 18 Roly Blumberg 1959 Male 1:51:35,1  

 27. 108 Marc Robinson 1967 Male 1:54:06,1  

 28. 66 John Henderson 1963 Male 1:54:35,6  

 

 Female 50-59`

 1. 63 Susan Harris 1965 Female 1:15:41,1  

 2. 16 Annee Blaum 1963 Female 1:18:30,6  

 3. 142 Lisa Hibberd 1963 Female 1:22:15,0  

 4. 69 Jaqueline Jodhan 1965 Female 1:28:17,2  

 5. 7 Wendy Ammon 1960 Female 1:31:36,2  

 6. 14 Sandra Beale 1959 Female 1:33:42,2  

 7. 106 Beth Risdon 1967 Female 1:35:38,0  

 8. 67 Lottie Henderson 1964 Female 1:41:03,0  

 9. 33 Debbie Croydon 1960 Female 1:43:35,4  

 10. 17 Lori Block 1963 Female 1:48:59,1  

 11. 90 Yvette Mendel-Blumberg 1962 Female 1:57:26,0  

 12. 126 Diane Vilimek 1967 Female 2:01:11,2  

 13. 169 Kathleen Goucher 1966 Female 2:14:52,4  

 14. 105 Lisa Richardson 1965 Female 2:24:16,2  

 15. 154 Jodie Stahl 1967 Female 2:50:12,1  

 16. 9 Tasha Arnold 1961 Female 2:52:02,5  

 

 Male 60-69

 1. 55 Craig Franz 1953 Male 1:08:09,2  

 2. 77 Alan Kopin 1955 Male 1:22:04,1  

 3. 10 Stephen Baker 1954 Male 1:22:15,0  

 4. 95 William Mulligan 1957 Male 1:27:44,3  

 5. 53 Patrick Flanery 1957 Male 1:29:09,0  

 6. 101 Martin Pasfield 1955 Male 1:45:30,4  

 7. 28 Steve Cook 1952 Male 1:47:25,1  

 8. 170 Robert Rock 1956 Male 1:54:17,3  

 9. 51 Rob Ferguson 1954 Male 1:54:51,3  

 10. 41 Peter Dupre 1955 Male 1:58:21,1  

 11. 138 Robert Gilbert 1954 Male 2:16:05,5  

 

 Female 60-69

 1. 104 Patty Prouty 1955 Female 1:17:02,3  

 2. 42 Helen Ederer 1953 Female 1:32:16,0  

 

 Male 70+

 1. 4 Skip Fry 1946 Male 1:32:33,5  

 2. 74 Jan Koelega 1943 Male 2:17:57,2  

 

 Team Relay by 4

1. 163 R8 Ludke Corlette     1:23:22,4  

 2. 157 R2 SOfl     1:35:18,3  

 3. 160 R5 SOskn     1:42:30,1  

 4. 156 R1 SOfl     1:43:38,0  

 5. 162 R7 Dalley Wedding Team     1:52:02,4  

 6. 171 Team Le Mentec     1:55:00  

 7. 158 R3 SOskn     1:55:19  

 8. 159 R4 SOtn     1:58:42  
.

2018 Overall Results

           Bente Weber Memorial

NEVIS TO ST KITTS CROSS CHANNEL SWIM

                           March TBC 2019

869 664 2843

EMAIL:-WINDSURF@SISTERISLES.KN

RESULTS 2016.